Domů » Novinky » Paříž dobita!

Paříž dobita!

1. března se konal v partnerském městě Olomouce Antony v pořadí již třetí ročník dne fotografie "Journée de la photo". Jedná se o každoroční společné setkání profesionálních fotografů, amatérských nadšenců i souboru fotografických kroužků. Letošní ročník se konal v ultramoderním "Espace Vasarely" a měl statut mezinárodní účasti.

V rámci partnerství se nám podařilo do  předměstí Paříže vyslat zástupce s olomouckou účastí. Martin Pavlík a Lucie Vítková připravili pro francouzské přísné publikum téma nadmíru zajímavé.  Expozice “Obrazy z Černobylu” pojednává o cestě kamarádů po Ukrajině (2013) a o návštěvě zakázané zóny v oblasti Černobylské elektrárny. Expozice se zaměřila právě na oblast zakázané zóny, která je pro lidskou nohu zcela zapovězena. V obrazech nalezneme zcela opuštěné 50 000 město Pripjat, cesta také pojednává o životě starouseldíků v kyjevské oblasti a o životním prostředí.

Téma velice zaujalo francouzskou veřejnost a mnozí cíleně vyhledali naši expozici. Na akci si našlo cestičku několik stovek místních obyvatel včetně starosty města Antony.  Celá akce se nesla ve velice přátelském duchu všech vystavovatelů.  Na webu autora se můžete o celé expozici a o celé akci dozvědět více informací. Rozsáhlý blog a fotogalerie pojednávají o všech možnostech navštívení zakázané zóny v Černobylské oblasti, o nutnosti vyřízení všech potřebných dokumentů, o všudy přítomné korupci místních úřadů a o samotné návštěvě Kyjeva těsně před začátkem občanské války. Mnoho zachycených míst již dnes neexistuje.  

V rámci partnerství obou měst děkujeme všem zástupcům města Antony za vřele přivítáni, za možnost prezentováni expozice v moderním uměleckém stánku "Espace Vasarely" a těšíme se na další ročník. 

Informace o akci web Olomouc

Informace o akci web Antony

Vložit na facebook Vložit na twitter Záložka na Delicious

RSS zdroj RSS zdroj